Projekt - Pošta

V rámci projektu Pošta děti navrhovaly známky, navštívily lounskou poštu a zúčastnily se spolu s ostatními druhými třídami pošťáckých soutěží. Také jsme si vyrobili pošťácký kšilt a sladili "uniformy" do modré barvy. Projekt byl zaměřený na poslání pošty, doručování balíků, dopisů, zásilek a na poštovní doručovatele. Celý projekt trval 3 týdny.

FOTKY ZDE

VIDEO

Svačinka

I letos je svačina naše nejoblíbenější část dopoledne :-). Fotky jsou toho důkazem. 

FOTO ZDE

Prvouka - ovoce a zelenina

Z přineseného ovoce a zeleniny jsme si ve třídě udělali výstavku, kterou jsme si nejprve prohlédli, popsali a nakonec všechno ochutnali. Některé druhy děti ochutnaly úplně poprvé. Honzíkovo kaki a Bětky zázvor byly pro mnohé překvapení a Jasmínky plátek česneku na jazyku vzbudil velké emoce. V závěru hodiny došlo i na hádání poslepu. Děkuji rodičům za spolupráci.

FOTKY Z HODINY ZDE (pod heslem)

Hurvínkovo přání

 V úterý jsme jeli do Divadla Spejbla a Hurvínka do Prahy. Shlédli jsme představení Hurvínkovo přání. Být malým klukem Hurvínka nebaví! Musí poslouchat taťuldu, a když ho ještě ke všemu pokladní nepustila do kina na premiéru jeho nejoblíbenějšího filmového hrdiny, protože je ještě malý, měl toho dost. Bloumal nešťastně prázdnou pasáží, když uslyšel písničku starého flašinetáře. Jak se ukázalo, nebyl to jen tak obyčejný flašinetář, ale kouzelný dědeček, který pomohl Hurvínkovi splnit přání. Hurvínek nemusel dlouho přemýšlet, přál si být VELKÝ! Jestli se mu jeho přání vyplnila a v dospělém těle byl tak šťastný, jak očekával, to nám prozradila tato pohádka. Pohádkovou atmosféru dotvářelo prostředí loutkového divadla s dlouholetou tradicí. Během návštěvy divadla bylo možné si prohlédnout galerii loutek používaných v Divadla S+H. Děti byli z představení nadšené :-). 

FOTKY ZDE

Fotografie z představení zde

Knihovna - O pyšném netopýrovi

V pátek 20. října jsme navštívili poprvé v tomto školním roce Městskou knihovnu v Lounech. Přivítala nás paní knihovnice Jana Hrbková s pořadem Vlastislav Stanovský – O pyšném netopýrovi. Náplní pořadu byla dramatizace ve skupinkách. Každá skupinka představovala jiný ptačí druh, paní knihovnice hrála orla. Zvířata měla lidské vlastnosti. V závěru lekce si děti mohly odnést domů knihu s ptačí tematikou. Akce děti velmi nadchla, pořad byl profesionálně vedený, takže všichni odcházeli s dobrou náladou a s pocitem, že si zahráli divadlo. Paní knihovnici děkujeme za hezké dopoledne. 

FOTKY Z AKCE ZDE

Geometrie nás baví

V hodině geometrie si každý žák vymodeloval podle modelu geometrická tělesa - krychle, kvádr, koule, válec, kužel. Modelování má u dětí vždy velký úspěch.  

FOTKY Z HODINY ZDE

Krysáci

Ve středu jsme poprvé v tomto školním roce navštívili Vrchlického divadlo v Lounech. Divadlo D5 z Prahy si pro děti připravilo známou pohádku na motivy večerníčku České televize Krysáci a ztracený Ludvík. Hubert, Hodan, dva krysáci, Eda, laboratorní potkan z Prahy a Ludvíček, sádrový trpaslík. To je nerozlučná parta, která zažívá na malém smetišti poblíž Vizovic jedno dobrodružství za druhým. Zrovna je čekalo jedno opravdu veliké. Totiž, Ludvík se ztratil! Při nebezpečná pátrací akci se všichni vypravili za moudrým a všeznalým pavoukem Pechem. Dál putovali celým smetištěm a museli se vypořádat s hladovým a trochu přihlouplým kocourem Brunem, s ospalou a popletenou můrou Agátou a s vychytralou zmijí Klotyldou, která si dělala zálusk na ubohého Edáčka. Pohádkovou atmosféru dotvářely písničky, které přinášely do děje odlehčení i legraci. Pohádka děti velmi zaujala. Kulisy i výkony herců byly kvalitní.


 

Zimní stadion

V úterý jsme v rámci projektu s dopravní tematikou zavítali s dětmi na zimní stadion v Lounech. Využili jsme pozvání Tomáška na jeho hokejový trénink brankářů. Všichni jeho spolužáci si mohli prohlédnout stadion, jeho zázemí, trénink na ledě i suchou přípravu starších hokejistů. Některé děti byly na stadionu poprvé. I přes osmistupňové chladno jsme si akci užili. Obdivovali jsme Tomáška, že se věnuje tak náročnému sportu. 

FOTKY ZDE

Kaštany a kukuřice

Máme ve třídě strašáka Lojzu, který nám připomíná podzimní období. Proto jsme se s dětmi vrhli na podzimní tvoření. Nejprve jsme tiskli z bublinkové folie kukuřice. Pak následovalo malování plodu jírovce. Předlohou pro malování nám byly skutečné klasy kukuřice a kaštany s oplodím. Děti velmi chválím za kreativní nadšení do tiskání a malování. V následujícím týdnu budeme vytvářet houby, proto prosím, aby si děti přinesly ruličku od toaletního papíru. 

FOTKY Z HODIN ZDE

NÁVŠTĚVA FIRMY SEKO

Páteční dopoledne jsme byli na adaptační vycházce. Navštívili jsme lounskou firmu Seko, kde jsme si mohli prohlédnout zvířata, která zde chovají. Děti viděly osla, koníka, velblouda, tele, zebru, ovce, pštrosa, lvíčata a tygříka. Velký zážitek měly děti z krmení mrkvemi a jablky, které si přinesly z domova. Vyšlo nám i "objednané" počasí. 

FOTKY ZDE

VIDEO

PODZIMNÍ SKŘÍTCI

Ve středu v hodině pracovních činností si děti z přinesených přírodnin vytvořily podzimní skřítky. Ve třídě vládla nadšená atmosféra, kterou chvílemi narušovaly technické překážky typu: "Dýně je moc kulatá, šiška moc šišatá, lepidlo neteče, špendlík nedrží." Děti si vzájemně pomáhaly, a tak jsou v naší třídě nejhezčí skřítci široko daleko. 

FOTKY ZDE