V neděli 26. listopadu proběhne v Městské knihovně v Lounech den pro dětskou knihu, který podporuje dětské čtenářství. 
Žáci z naší třídy zde vystoupí s poetickým pásmem Z pohádky do pohádky. Proto prosím rodiče, pokud se Vám tato akce
hodí do Vašeho nedělního programu, přiveďte své dítě v 13:55 do knihovny. Akce nění povinná, ale čím větší účast, tím lepší výsledek :-).
Na akci kn
V neděli 26. listopadu proběhne v Městské knihovně v Lounech Den pro dětskou knihu, který podporuje dětské čtenářství. Žáci z naší třídy zde vystoupí s pásmem básniček Z pohádky do pohádky. Proto prosím rodiče, pokud se Vám tato akce hodí do Vašeho nedělního programu, přiveďte své dítě v 13:55 do knihovny. Akce není povinná, ale čím větší účast, tím lepší výsledek :-).
Na akci knihovny Vás tímto srdečně zvu. 

 

V pátek 24. listopadu půjdeme do Městské knihovny v Lounech na vzdělávací pořad Zákeřné keře. Pořad bude motivovaný knihou Daniely Krolupperové o nejběžnějších jedovatých rostlinách. Učit se budeme první dvě vyučovací hodiny, vrátíme se na oběd ve 12:30. 

Vážení rodiče, tak jako loni jsem si dovolila sepsat seznam vhodných knížek pro Vaše děti do 2. třídy. Jedná se pouze o doporučení, abyste se mohli v tom množství dětských knih, které jsou na trhu, lépe zorientovat. Knihy jsou vhodné pro tuto věkovou kategorii a pro jejich úroveň čtení. Zároveň bych Vás chtěla požádat, abyste svým dětem pořídili (půjčili) knihu Z deníku kocourka Modroočka od Josefa Koláře, kterou budeme číst společně ve třídě po Vánocích (tip pro Ježíška). Doufám, že seznam literatury Vám bude inspirací pro výběr vhodné knihy, protože věřím, že se svými dětmi čtete denně :-).

Seznam literatury ke stažení zde ↓↓↓

Doporučená četba pro 2. ročník.docx (13401)

Prosím, aby si děti na pracovní činnosti přinesly klubko silnější vlny. Budeme zdobit zimní čepice a vyrábět koňskou hřívu :-). Vítané budou i pestré barvy. 

Děkuji za spolupráci.