Dům snů

V hodině pracovních činností děti ztvárnily své představy o ideálním vysněném domě, ve kterém by chtěly žít. Každý tak měl jedinečnou šanci navrhnout svoje vysněné bydlení. Na domy snů se můžete podívat ve fotogalerii. Každý budoucí architekt se chlubí svým dílem.

FOTKY ZDE

 

Sportovní den

Ve čtvrtek 22. listopadu jsme se zúčastnili testování žáků prvního stupně v sedmi sportovních disciplínách Sazka olympijského víceboje. Dětem byly měřeny výkony v T-běhu, v hodu basketbalovým míčem, v postoji čápa, v hlubokém předklonu, ve vytrvalostním běhu na 500 m, ve skoku z místa a v disciplíně sedy lehy. Po úvodním rozcvičení s paní učitelkou Beckertovou se všichni žáci vystřídali na sedmi stanovištích. Všechny děti se snažily a vše proběhlo v příjemné sportovní atmosféře. Vyměnili jsme totiž prostředí a po dlouhé době se zase podívali do sportovní haly v Lounech. Všechny děti chválím za dodržování pravidel fair play a za snažení o dobré sportovní výkony. Paní učitelka po sečtení všech výsledků vyhodnotila 3 nejlepší sportovce z naší třídy. Všichni jsme bojovali pod heslem, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

FOTKY ZDE

 

Country tance

V pondělí si děti s panem Miroslavem Procházkou zatancovaly v tělocvičně naší školy základní kroky country tanců. Lektor je seznámil s historií i s kulturou, která se k tomuto tanci váže. Chválím všechny děti, které přišly oblečeny ve vhodném kostýmu :-). Akce byla zdařilá a veselá. 

P.S. I Kristián se dočkal svých "kándry tanců" :-). 

FOTO ZDE

 

Canisterapie

V úterý za námi přišla canisterapeutka paní Ondráková s fenkou Amálkou. Děti se na její návštěvu velmi těšily. Nejprve nám lektorka vysvětlila, co je to canisterapie, k čemu se takto vycvičení psi využívají a jaké musí splnit zkoušky. Každý se osobně s Amálkou seznámil, prohlédli jsme si pomůcky, které se k terapii využívají, a pak si s Amálkou zahráli několik her na postřeh. I když se děti velmi snažily, fenka vždycky vyhrála :-). Chtěla bych moc pochválit děti za spolupráci, ale zejména paní Ondrákovou, která byla na besedu s dětmi velmi dobře připravená a v neposlední řadě děkuji hodné a ochotné Amálce za to, že to s námi vydržela.

FOTKY ZDE

Divadlo - Příběhy včelích medvídků

Ve středu 17. října jsme letos poprvé navštívili Vrchlického divadlo v Lounech. Pražské Divadlo Krapet mělo pro děti připravenou pohádku Příběhy včelích medvídků, kterou děti znají z Večerníčku. V představení zazněly známé písně Petra Skoumala s texty Zdeňka Svěráka. Po dlouhé době jsme viděli kvalitní výkony herců a hezké kulisy. Do děje byly zapojeny i všechny děti v hledišti. Představení bylo milým dopoledním kulturním zážitkem, proto uvažuji o jarní návštěvě Divadla Krapet v Praze. Hrají totiž našeho oblíbeného kocourka Modroočka. Nechte se překvapit ;-).  

FOTKY ZDE

 

PROJEKT - Vyučování tradičně i netradičně

Ve čtvrtek 27. září probíhal na naší škole celoškolní projekt Vyučování tradičně i netradičně. Naše třída si zkusila netradičně zacvičit ranní jógu s paní učitelkou Beckertovou. Pro některé děti byla jóga premiérou. Všechny děti moc chválím za snahu dostat se do jogínských pozic. Po ranním cvičení jsme se vydali k lounskému léčivému pramenu Luna. Na vycházce jsme poznali část Loun zvanou Na horizontu, určovali jsme světové strany a nakonec jsme si protáhli tělo na hřišti za Zeleným náměstím v Zahradním městě.

FOTKY ZDE