Country tance

V pondělí si děti s panem Miroslavem Procházkou zatancovaly v tělocvičně naší školy základní kroky country tanců. Lektor je seznámil s historií i s kulturou, která se k tomuto tanci váže. Chválím všechny děti, které přišly oblečeny ve vhodném kostýmu :-). Akce byla zdařilá a veselá. 

P.S. I Kristián se dočkal svých "kándry tanců" :-). 

FOTO ZDE

VIDEO ZDE

 

 

Canisterapie

V úterý za námi přišla canisterapeutka paní Ondráková s fenkou Amálkou. Děti se na její návštěvu velmi těšily. Nejprve nám lektorka vysvětlila, co je to canisterapie, k čemu se takto vycvičení psi využívají a jaké musí splnit zkoušky. Každý se osobně s Amálkou seznámil, prohlédli jsme si pomůcky, které se k terapii využívají, a pak si s Amálkou zahráli několik her na postřeh. I když se děti velmi snažily, fenka vždycky vyhrála :-). Chtěla bych moc pochválit děti za spolupráci, ale zejména paní Ondrákovou, která byla na besedu s dětmi velmi dobře připravená a v neposlední řadě děkuji hodné a ochotné Amálce za to, že to s námi vydržela.

FOTKY ZDE

Divadlo - Příběhy včelích medvídků

Ve středu 17. října jsme letos poprvé navštívili Vrchlického divadlo v Lounech. Pražské Divadlo Krapet mělo pro děti připravenou pohádku Příběhy včelích medvídků, kterou děti znají z Večerníčku. V představení zazněly známé písně Petra Skoumala s texty Zdeňka Svěráka. Po dlouhé době jsme viděli kvalitní výkony herců a hezké kulisy. Do děje byly zapojeny i všechny děti v hledišti. Představení bylo milým dopoledním kulturním zážitkem, proto uvažuji o jarní návštěvě Divadla Krapet v Praze. Hrají totiž našeho oblíbeného kocourka Modroočka. Nechte se překvapit ;-).  

FOTKY ZDE

 

PROJEKT - Vyučování tradičně i netradičně

Ve čtvrtek 27. září probíhal na naší škole celoškolní projekt Vyučování tradičně i netradičně. Naše třída si zkusila netradičně zacvičit ranní jógu s paní učitelkou Beckertovou. Pro některé děti byla jóga premiérou. Všechny děti moc chválím za snahu dostat se do jogínských pozic. Po ranním cvičení jsme se vydali k lounskému léčivému pramenu Luna. Na vycházce jsme poznali část Loun zvanou Na horizontu, určovali jsme světové strany a nakonec jsme si protáhli tělo na hřišti za Zeleným náměstím v Zahradním městě.

FOTKY ZDE