Projekt Povolání - hasič

Ve čtvrtek 22. března přišel za dětmi Maruščin tatínek, aby dětem představil své povolání. Přinesl na ukázku své pracovní oblečení a pomůcky, které používá každý hasič při zásahu. Děti byly z jeho návštěvy nadšené, velmi ochotně si zkoušely dýchací kuklu, helmu i hasičskou bundu a ptaly se ho na jeho zkušenosti a zážitky. Ukázal jim na fotografiích ukázky ze zásahu a připomenul nám tísňová telefonní čísla. Tímto bych chtěla našemu hostovi velmi poděkovat za čas, který dětem věnoval. Určitě z jeho návštěvy mají všichni zážitek. 

P.S. Pozor, z módních návrhářů a poštovních doručovatelů se pomalu stává středem zájmů povolání hasiče :-)!

FOTKY POD HESLEM ZDE

Liduščino divadlo - Veselé Velikonoce


V týdnu jsme byli na představení ve Vrchlického divadle v Lounech. PražskéLiduščino divadlo nám zahrálo velikonoční leporelo s názvem Veselé Velikonoce. Herci dětem ukázali tradice a zvyky, které se pojí se svátky jara. Návštěva divadla se dětem líbila. 

 

Velice hladová housenka

V úterý 13. března jsme navštívili Městskou knihovnu v Lounech. Paní knihovnice Hrbková měla pro děti připravený vzdělávací pořad s názvem Velice hladová housenka. Celá akce byla motivovaná anglickou knihou Erica Carleho. Během akce jsme se věnovali vývoji motýlů - od vajíčka po dospělce. Kromě prohlížení anglické knihy děti s paní knihovnicí hrály různé hry, malovaly motýla podle vlastní fantazie a vyhledávaly v encyklopediích. Ve fotogalerii najdete také Danečkův úlovek - nejvtipnější jméno motýla. Děti chválím za aktivní spolupráci s paní knihovnicí a také za klidné a slušné chování :-). 

FOTKY ZDE

Skok vysoký

Ve čtvrtek se na naší škole konala soutěž ve skoku vysokém pro žáky druhého stupně - Velikonoční laťka. Naše třída šla spolužákům fandit a zároveň si skok do výšky mohli všichni vyzkoušet. První pokusy budoucích olympioniků si můžete prohlédnout na fotografiích nebo ve videu (pod heslem - je možné přehrát online, není třeba stahovat). 

FOTKY

VIDEO

Malíři

Ve výtvarné výchově malíři ze 2. A malovali na průhlednou fólii. Jak se jim dařilo, můžete vidět na fotografiích i ve videu. Jen  krása těchto výtvarných děl byla pomíjivá a proto je nenajdete v žádné světové galerii. To ale našim malířům zatím vůbec nevadí. Ta pravá plátna na ně ještě čekají.

P. S. Za fólii děkujeme Barborce V. :-)

VIDEO POUZE KE STAŽENÍ ZDE (pod naším obvyklým heslem)

FOTKY ZDE
 

Úsměvy

FOTKY ZDE

"Dovede-li se člověk zasmát sám sobě, nevyjde ze smíchu po celý život."

Seneca

Radost v tělocvičně

V tělocvičně jsme objevili novou cvičební pomůcku. Radost dětí neznala konce a všichni si to chtěli vyzkoušet. Necvičící děti velmi litovaly, že nemohly být u toho. Pro velký úspěch musíme v nejbližší době skákání zopakovat. 

VIDEO Z HODINY

Gymbally

V hodině tělesné výchovy jsme dováděli na velkých míčích. Je to výborná pomůcka pro posílení hlubokých stabilizačních svalů.  Ale zároveň je s ní i skvělá zábava. 

FOTKY ZDE

Lidské tělo

Děti už nepochybují o tom, co se skrývá uvnitř lidského těla. Fotky jejich propracovaných anatomických nákresů najdete v galerii níže. Téma lidského těla v hodinách prvouky žáky vždy velmi láká a mají k němu hodně otázek a zajímavých příběhů ze života :-). Při výuce jsme využili knihu Co skrývá naše tělo (obrázek výše). Vhodná pro rodiče zvídavých dětí ;-). 

FOTKY ZDE

Módní návrháři

Coco Chanel, Blanka Matragi a Karl Lagerfeld také nějak začínali. I my jsme si vyzkoušeli práci módních návrhářů a navrhovali oblečení podle střihu, vybírali látky a vytvářeli zajímavé modely. Od této hodiny pracovních činností chce být minimálně polovina žáků 2. A profesionální konkurencí předních módních domů a přehlídek. 

FOTKY ZDE

Tři králové a sněhuláci

V lednu jsme zatím malovali tři krále a vytvářeli sněhuláky s vlastním jménem. Na díla se můžete podívat ve fotogalerii. 

FOTKY ZDE

Vánoční besídka

Ve čtvrtek 22. prosince jsme měli ve třídě vánoční besídku. Celý adventní čas nás doprovázel vánoční deníček, ve kterém jsme plnili úkoly. Mnoho dětí přineslo do třídy různé vánoční dekorace (perníčky, jmelí, ozdoby) a za to jim velmi děkuji. Dívali jsme se na pohádku O sněžném drakovi, pili čaj, ochutnávali cukroví, rozbalovali nadílku. Děti se vzájemně obdarovaly drobnými dárečky a nadšení některých bylo veliké. Ježíšek přinesl všem dětem knihu o Hurvínkovi a novou učební pomůcku k výuce matematiky - geobord, kterou pro všechny děti vyrobil šikovný a ochotný pan truhlář Krupka, kterému tímto velmi děkuji. A Vám rodičům děkuji za podporu v adventním čase a za milé dárky.

 

FOTKY ZDE

Vánoční tvoření

Na vánoční tvoření přijala pozvání paní květinářka Renata Nováková, se kterou si děti vyrobily vánoční stromeček a svícen v květináči. Paní Nováková byla skvěle připravená, donesla veškerý materiál na tvoření a děti si pod jejím profesionálním vedením vyrobily krásné vánoční dekorace. Doufám, že Vám výrobky udělaly radost, protože děti je tvořily s velikým nadšením. Chtěla bych poděkovat paní Novákové, že si na nás udělala čas a něco nového nás naučila. Těšíme se na její další návštěvu, třeba před Velikonocemi :-). 

FOTKY ZDE

Mikulášská nadílka

Jako každý rok i letos navštívil naši školu Mikuláš, čerti a andělé. Děti ve třídě byly tento den v kostýmech a moc jim to slušelo. I když na počátku vládlo ve třídě velké vzrušení a očekávání, celá návštěva nakonec proběhla ve velmi klidné a milé atmosféře. Všechny děti dostaly vlastnoručně vyrobené perníčky :-).

FOTKY ZDE

Sazka olympijský víceboj

Ve středu byl celý první stupeň ve sportovní hale plnit disciplíny olympijského víceboje. Všichni žáci tak měli možnost v jednom dopoledni otestovat svou výkonnost v běhu na 500 metrů, v T běhu, ve skoku z místa, v hodu basketbalovým míčem, v postoji čápa, v hlubokém předklonu a ve zkráceném sedu-lehu. Všechny děti chválím za nasazení, se kterým všechny disciplíny prošly. Všichni by si zasloužili medaili. Některé výsledky svých dětí si můžete prohlédnout v záložce Víceboj

FOTKY ZDE

Pečení perníčků

V úterý jsme pekli voňavé perníčky na mikulášskou nadílku. S válením a vykrajováním těsta nám pomohly dívky ze 7. B - Anetka a Terezka, kterým tímto za pomoc velmi děkuji.

FOTKY ZDE

Podzimní tvoření v naší třídě

FOTKY ZDE

Čepice s copánky

V hodinách pracovních činností a výtvarné výchovy si děti vytvářely zimní čepice s copánky. Copánek zamotal mnoha dětem hlavu i prsty, ale výsledek stojí za to!

FOTKY ZDE

Zákeřné keře

V pátek 24. listopadu jsme byli v Městské knihovně v Lounech na vzdělávacím pořadu Zákeřné keře. Akce byla motivovaná knihou Daniely Krolupperové. Paní knihovnice Hrbková dětem vyprávěla o knize a společně prošli s vílami kolem různých jedovatých roslin, keřů, květin. Děti skládaly puzzle jedovatých rostlin a společně hledaly v herbářích.

FOTKY ZDE

    Projekt - Pošta

V rámci projektu Pošta děti navrhovaly známky, navštívily lounskou poštu a zúčastnily se spolu s ostatními druhými třídami pošťáckých soutěží. Také jsme si vyrobili pošťácký kšilt a sladili "uniformy" do modré barvy. Projekt byl zaměřený na poslání pošty, doručování balíků, dopisů, zásilek a na poštovní doručovatele. Celý projekt trval 3 týdny.

FOTKY ZDE

VIDEO

Svačinka

I letos je svačina naše nejoblíbenější část dopoledne :-). Fotky jsou toho důkazem. 

FOTO ZDE

Prvouka - ovoce a zelenina

Z přineseného ovoce a zeleniny jsme si ve třídě udělali výstavku, kterou jsme si nejprve prohlédli, popsali a nakonec všechno ochutnali. Některé druhy děti ochutnaly úplně poprvé. Honzíkovo kaki a Bětky zázvor byly pro mnohé překvapení a Jasmínky plátek česneku na jazyku vzbudil velké emoce. V závěru hodiny došlo i na hádání poslepu. Děkuji rodičům za spolupráci.

FOTKY Z HODINY ZDE (pod heslem)

Hurvínkovo přání

 V úterý jsme jeli do Divadla Spejbla a Hurvínka do Prahy. Shlédli jsme představení Hurvínkovo přání. Být malým klukem Hurvínka nebaví! Musí poslouchat taťuldu, a když ho ještě ke všemu pokladní nepustila do kina na premiéru jeho nejoblíbenějšího filmového hrdiny, protože je ještě malý, měl toho dost. Bloumal nešťastně prázdnou pasáží, když uslyšel písničku starého flašinetáře. Jak se ukázalo, nebyl to jen tak obyčejný flašinetář, ale kouzelný dědeček, který pomohl Hurvínkovi splnit přání. Hurvínek nemusel dlouho přemýšlet, přál si být VELKÝ! Jestli se mu jeho přání vyplnila a v dospělém těle byl tak šťastný, jak očekával, to nám prozradila tato pohádka. Pohádkovou atmosféru dotvářelo prostředí loutkového divadla s dlouholetou tradicí. Během návštěvy divadla bylo možné si prohlédnout galerii loutek používaných v Divadla S+H. Děti byli z představení nadšené :-). 

FOTKY ZDE

Fotografie z představení zde

Knihovna - O pyšném netopýrovi

V pátek 20. října jsme navštívili poprvé v tomto školním roce Městskou knihovnu v Lounech. Přivítala nás paní knihovnice Jana Hrbková s pořadem Vlastislav Stanovský – O pyšném netopýrovi. Náplní pořadu byla dramatizace ve skupinkách. Každá skupinka představovala jiný ptačí druh, paní knihovnice hrála orla. Zvířata měla lidské vlastnosti. V závěru lekce si děti mohly odnést domů knihu s ptačí tematikou. Akce děti velmi nadchla, pořad byl profesionálně vedený, takže všichni odcházeli s dobrou náladou a s pocitem, že si zahráli divadlo. Paní knihovnici děkujeme za hezké dopoledne. 

FOTKY Z AKCE ZDE

Geometrie nás baví

V hodině geometrie si každý žák vymodeloval podle modelu geometrická tělesa - krychle, kvádr, koule, válec, kužel. Modelování má u dětí vždy velký úspěch.  

FOTKY Z HODINY ZDE

Krysáci

Ve středu jsme poprvé v tomto školním roce navštívili Vrchlického divadlo v Lounech. Divadlo D5 z Prahy si pro děti připravilo známou pohádku na motivy večerníčku České televize Krysáci a ztracený Ludvík. Hubert, Hodan, dva krysáci, Eda, laboratorní potkan z Prahy a Ludvíček, sádrový trpaslík. To je nerozlučná parta, která zažívá na malém smetišti poblíž Vizovic jedno dobrodružství za druhým. Zrovna je čekalo jedno opravdu veliké. Totiž, Ludvík se ztratil! Při nebezpečná pátrací akci se všichni vypravili za moudrým a všeznalým pavoukem Pechem. Dál putovali celým smetištěm a museli se vypořádat s hladovým a trochu přihlouplým kocourem Brunem, s ospalou a popletenou můrou Agátou a s vychytralou zmijí Klotyldou, která si dělala zálusk na ubohého Edáčka. Pohádkovou atmosféru dotvářely písničky, které přinášely do děje odlehčení i legraci. Pohádka děti velmi zaujala. Kulisy i výkony herců byly kvalitní.


 

Zimní stadion

V úterý jsme v rámci projektu s dopravní tematikou zavítali s dětmi na zimní stadion v Lounech. Využili jsme pozvání Tomáška na jeho hokejový trénink brankářů. Všichni jeho spolužáci si mohli prohlédnout stadion, jeho zázemí, trénink na ledě i suchou přípravu starších hokejistů. Některé děti byly na stadionu poprvé. I přes osmistupňové chladno jsme si akci užili. Obdivovali jsme Tomáška, že se věnuje tak náročnému sportu. 

FOTKY ZDE

Kaštany a kukuřice

Máme ve třídě strašáka Lojzu, který nám připomíná podzimní období. Proto jsme se s dětmi vrhli na podzimní tvoření. Nejprve jsme tiskli z bublinkové folie kukuřice. Pak následovalo malování plodu jírovce. Předlohou pro malování nám byly skutečné klasy kukuřice a kaštany s oplodím. Děti velmi chválím za kreativní nadšení do tiskání a malování. V následujícím týdnu budeme vytvářet houby, proto prosím, aby si děti přinesly ruličku od toaletního papíru. 

FOTKY Z HODIN ZDE

NÁVŠTĚVA FIRMY SEKO

Páteční dopoledne jsme byli na adaptační vycházce. Navštívili jsme lounskou firmu Seko, kde jsme si mohli prohlédnout zvířata, která zde chovají. Děti viděly osla, koníka, velblouda, tele, zebru, ovce, pštrosa, lvíčata a tygříka. Velký zážitek měly děti z krmení mrkvemi a jablky, které si přinesly z domova. Vyšlo nám i "objednané" počasí. 

FOTKY ZDE

VIDEO

PODZIMNÍ SKŘÍTCI

Ve středu v hodině pracovních činností si děti z přinesených přírodnin vytvořily podzimní skřítky. Ve třídě vládla nadšená atmosféra, kterou chvílemi narušovaly technické překážky typu: "Dýně je moc kulatá, šiška moc šišatá, lepidlo neteče, špendlík nedrží." Děti si vzájemně pomáhaly, a tak jsou v naší třídě nejhezčí skřítci široko daleko. 

FOTKY ZDE